Categories Kuulsuste stiil

Hankige pilt – Style Weekly


Need olid nagu väikesed stendid üle kogu linna.

Restoranides ja toidupoodides, tänavanurkadel ja poodides leidus kunagi kümneid maroonpunaseid ajalehekarpe, millel oli kõige värskem number. Stiili nädalaleht piilus nende läbipaistvate plastakende tagant välja. Enamasti oli nende numbrite kaantel ühe väljaande töö Stiil töötajad fotograafid.

Kui tagasi Stiil ilmus endiselt iganädalase trükinumbrina, osa lugejate põnevust tekitas see, et nad nägid, mis kaane oli teinud.

“Sa ei teadnud kunagi, mis järgmisel nädalal kaanel on,” ütleb Scott Elmquist. Stiil fotograaf alates 1999. aastast. “See oli suur mõistatus, sest me segasime selle nii hästi läbi, et ühel nädalal võib see olla poliitika ja järgmisel nädalal muusik, toiduga seotud kajastus, kui nimetate seda.”

Mõned neist piltidest on nüüd välja pandud The Valentine’is osana selle uuest näitusest “Portreed: The Stiili nädalaleht Fotoarhiiv.” Filantroop ja kunstide toetaja Pam Reynolds, korvpallilegend Ralph Sampson ja ohvrite kaitsja Alicia Rasin on vaid mõned Richmondi näod, mida näidatakse neljapäeval avataval näitusel.

“See räägib suurepärasest fotograafiast ja suurepärastest inimestest ja kohtadest siin Richmondis, kuid see hõlmab ka fotograafide peegeldusi,” ütleb Meg Hughes, The Valentine’i kollektsioonide asedirektor, kes kureeris näitust koos Elmquistiga. “Paljud neist piltidest olid kaanepildid. Stiil oli tuntud selle tõeliselt tugeva kujutise poolest kaanel, mis tõmbas teid endasse ja sundis teid selle nädala numbri ette võtma ja seda lugema.

Lorna Wyckoffi asutatud 1982. Stiili nädalaleht kasvas välja hirmuäratavaks alternatiivseks nädalaleheks, kogudes kümneid tunnustusi Alternatiivsete Newsweeklies’ide Assotsiatsioonilt (praegu Alternatiivsete Newsmeedia Ühendus) ja Virginia Pressi Assotsiatsioonilt. Ostetud varsti pärast selle asutamist Norfolkis asuva Landmark Communicationsi poolt 1984. Stiil oli tuntud oma visa uuriva aruandluse, igakülgse kunsti- ja toidukajastuse, kogukonna märkimisväärsete profiilide ja veidrate Street Talki lugude poolest.

“Me olime väljaandena väga fotorohked,” ütleb Jason Roop, kes alustas kell Stiil 1997. aastal oma sõsarväljaande Inside Business personalireporterina, enne kui asus tööle Stiil; ta teenis kui Stiil toimetaja aastatel 2005–2017. “Investeerisime aega ja ruumi ning loomingulist energiat, et tagada mõjuv fotograafia.”

Kõik viis fotograafi Stiil Näitusel on esindatud aastate jooksul töötanud Kent Eanes, Elmquist, Chad Hunt, Jay Paul ja Stephen Salpukas.

Ralph White, James River Park Systemi juht, pildistas Jamesis Stephen Salpukas 1999. aastal.

Üks Hughesi lemmikpilte on Salpukase foto, kus James River Park Systemi kauaaegne juht Ralph White seisab jões.

“See näitab, millise pikkuseni Stiil fotograafid läheksid selle meeldejääva kaanepildi hankima. Ma arvan, et Stephen [stood] James Riveris, et saada see konkreetne nurk, ”ütleb Hughes. “Ralph White on James River Park Systemi sünonüüm ja oli tõesti selle tšempion, nii et mis oleks tema jaoks sobivam koht kui jõgi ise?”

Teisel profiilil on kujutatud Michael Paul Williamsi, Richmond Times-Dispatchi kolumnisti, kes võitis 2021. aastal Pulitzeri oma kolumnide eest, mis käsitlesid Richmondi Black Lives Matter proteste, mis viisid linna konföderatsiooni monumentide eemaldamiseni. Pauli 1993. aastal pildistatud fotoga kaasnes lugu Williamsist saamisest esimene mustanahaline kolumnist väljaandes, mis kunagi propageeris segregatsiooni ja massilist vastupanu.

Richmond Timesi väljaande kolumnist Michael Paul Williams näitab fotograaf Jay Paulile 1993. aastal mõnda oma fännikirja. Williams võitis 2021. aastal Pulitzeri kommentaaride eest.

Fotol hoiab Williams käes veergu, mille lugeja oli välja lõiganud ja millele oli kirjutatud “BULLSHIT!” ja seejärel talle posti teel.

“Foto on iseenesestmõistetav, näidates, millist lugeja tagasisidet ta sai,” ütleb Hughes.

Stiil 1998. aasta sõbrapäevanumbri kaanel oli Amoriks riietatud Donnie Corker (teise nimega Dirtwoman). Seksitöötaja, riietuja ja ennekuulmatu kohalik isiksus Corker ilmus fotosessioonile hilja ja näljasena. Salpukas jutustab, et ostis Corkerile kaks tšillikoera kõigega ja meenutab oma tegusid.

Donnie Corker ehk Dirtwoman poseerib Style’i 1998. aasta sõbrapäevanumbris amorina. Foto Stephen Salpukas.

Hughes ütleb, et Elmquisti panus näitusele on mõõtmatu.

“Ma tõesti sõltusin temast, et ta teeb selle potentsiaalsete piltide esimese läbimise ja seejärel koostasime nimekirja koos,” ütleb ta. “Tahtsime veenduda, et katsime kogu ajaperioodi Stiil nii palju kui võimalik.”

Küsiti miks Stiil Elmquist keskendus rohkem fotograafiale kui teised iganädalased väljaanded, tunnustab Elmquist oma disainereid, kiites kauaaegset kunstijuhti Jeff Blandi selle eest, et see on suure osa rõhuasetusest fotodele.

“Jeff Bland oli võtmetähtsusega,” ütleb Elmquist. “Ta oli lihtsalt nii suurepärane disainer, kes teadis, kuidas seda pilti mängida. Sellest oli tõesti kasu igale fotograafile, kes sellest uksest sisse astus, sest teie pildid olid kaanel igal nädalal esikohal.

See aitas ka sellele kaasa Stiil Selle hiilgeaegadel töötas ettevõttel ligikaudu kolm tosinat töötajat, sealhulgas kolm täiskohaga fotograafi.

“Me lihtsalt tulistasime kõigi silindrite pihta, sest võite saata fotograafi, kes loole tõesti aega kulutaks,” ütleb Elmquist. “See ei olnud lihtsalt otsa saanud ja midagi kiiresti hankida. Me tõesti planeerisime asjad välja. Oli aegu, mil kulutasime nädalaid ühe loo peale.

See lisaaeg tähendas ka seda, et fotograafid ja reporterid tegid rohkem koostööd.

“Mulle meeldis, kui fotograaf minuga väljas oli ja me rääkisime, kuidas asjad arenesid ja millest ma kirjutan,” räägib Roop. “Ta oli loo jutustamisel minuga tõesti partner.”

Stiil müüdi 2018. aastal Tribune Publishingule, samal aastal sai see VPA auhinna ajakirjandusliku aususe ja ühiskondliku töö eest. 2021. aasta septembris, mõni kuu pärast seda, kui riskifond Alden Global Capital ostis Tribune Publishingu, tõmbas Alden voolu. Stiil. Samal kuul omandas The Valentine Stiil fotoarhiiv (sellele kuulub nüüd ka Stiil köitenumbrite raamatukogu). Kaks kuud hiljem teatas avalik-õigusliku meedia kontserni VPM emaettevõte VPM Media Corporation, et on omandanud Stiili nädalaleht.

Täna Stiil on veebipõhine alternatiivne meediaväljaanne, mis annab välja kord kvartalis ajakirja.

Märkides, kui palju meediamaastik on muutunud, tunneb Hughes nostalgiat päevade järele, mil ta haaras lõunapausi ajal lugemiseks kätte värskeima iganädalase trükinumbri.

“Meedia muutub ja areneb ja see peabki seda tegema, kuid oli tore, et see iganädalane väljaanne ilmus, vähemalt minu jaoks, kui rituaal lõunasöögi ajal,” ütleb Hughes.

Vaadates tagasi enam kui neljale aastakümnele väljaande fotoajakirjandusele, ütleb Elmquist Stiil püüdnud alati linna oma lehtedel kajastada.

“Nael naela vastu, tegime kõvasti tööd ja loodetavasti pakub see saade uudseid inimesi Stiil pilguheit tagasi ja inimesed, kes on olnud lojaalsed lugejad, saavad värskendust,” ütleb Elmquist, kes tänab VPM-i päästmise eest Stiil ajakirjanduslikust unustusest.

“Me lööme endiselt trummi,” ütleb ta. “Me oleme seal väljas.”

“Portreed: The Style Weekly Photograph Archive” on eksponeeritud kuni 26. maini 2025 aadressil The Valentine, 1015 E. Clay St. Lisateabe saamiseks külastage aadressi thevalentine.org.

Täielik avalikustamine: Griset on Style’i kaasautor alates 2009. aastast.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga