Täiskasvanud naine hingab sügavalt suletud silmadega õues

Foto: FG Trade Latin/Getty Images

Suvi tuleb. Ma tunnen seda õhus ja oma vaimus – aga ennekõike tunnen seda oma paukudes. Pärast ühte täiesti katastroofilist ääristatud suve seitse aastat tagasi vältisin ma püüdlikult oma otsaesise läheduses lõikamist, kuni veebruaris otsustasin, et vajan Suur muutus ja tukk tundus parim valik. Ja nad olidki! Ma armastan oma tukk. Aga samas ma kardan. Olen alati olnud viljakas näohigi tootja, kaasa arvatud otsmik, ja kardan, et mu kulmude kohal on terve suve kidur, rasvane ja higine karv, eriti kuna plaanin igal pool rattaga sõita.

Üks põhjus, miks ma tukk kätte sain, oli see, et tundsin nii suurt hoolitsust ja usaldust Rubi Aguilar Jonesi, Saloni (mis pole mitte ainult juuksurisalong, vaid ka kogukonnakeskus ja juuksuriuuringute raamatukogu) asutaja ning juuksur, kes neid lõikas. Aguilar Jonesi filosoofia, kes on koolitatud mitme tehnika ja tööriistaga, hõlmab klientide loomulikku juuksetekstuuri. Selle asemel, et eeldada, et ma kasutan oma tukkide paika triikimiseks kuumatööriistu, kujundas ta need asjatundlikult nii, et need tavaliselt õhu käes kuivavad meelitavaks, tegemata stiiliks ilma minupoolse suurema pingutuseta.

Siiski, nüüd, kui New Yorgi õhuniiskus tõuseb, olen mures selle pärast, kuidas mu tukk reageerib niiske õhu ja niiske lauba vahele jäämisele. Enda ettevalmistamiseks sain nõu Aguilar Jonesilt ja Jenna Perry Hairi vanemstilistilt Nylza Yepezilt. Lisaks oma juuksurialastele teadmistele kannavad nii Yepez kui ka Aguilar Jones praegu ise tukk, nii et neil oli ka vahetu kogemus, mida jagada. Konteksti jaoks on mul lainelised juuksed, mis kalduvad särisema, ja Yepez on kergelt lainelise tekstuuriga, mis sarnaneb minu omaga, samas kui Aguilar Jonesil on lokkisem tekstuur. Siin on see, mida nad ütlesid.

Yepez hoiatab, et suvekuudel ei tekiks esimest korda tukk. “Inimestel, kes pole kunagi pauku saanud, ei soovita ma seda teha,” ütleb ta. “Ma ütlen inimestele alati: “Oodake sügiseni ja siis näeme, kuidas te end tunnete”, kui nad pole selles ülikindlad.” Kuna tukki on suvel vaieldamatult kõige raskem hallata, eelistab Yepez aidata oma klientidel sügisel või talvel nendega harjuda.

Mõlemad juuksurid leppisid kokku, et kasvatavad teie tukk suvel veidi välja. “Suvel pikemate juuste omamine on veidi lihtsam inimestele, kellel on natuke tekstuur,” ütleb Yepez. Ta soovitab veidi pikemat kardinapauku stiili. “Nad teevad ikka veel imelikke asju, kui on väga niiske.”

Aguilar Jones nõustub, et niiskustase võib teie tukk täielikult muuta. “Võib tunduda, et vajate varsti suurt trimmi, kuid tõenäoliselt tõuseb kuumus, tõuseb ka õhuniiskus ja teie tukk väheneb,” ütleb ta.

Kuid ta kuulab ka oma kliente, näiteks oma 3-aastast tütart, kes vihkas oma tukke ja palus, et ema need võimalikult lühikeseks lõikaks. Ta austas palvet – ja tulemus oli tegelikult omamoodi serveerimine. “Mikropauk on alati paigas ja oleks super šikk, kui soovite seda suvel teha,” ütleb Aguilar Jones.

Foto: Aaron MCcoy / Getty Images

Nii tugev kui ka soov oma tukk trimmida või lõigata saab, soovitab Aguilar Jones selle vastu. Kuna ta on koolitatud kääride ja pardlitega lõikama ning ta saab oma klientide juuste kasvumustreid linnulennult näha, on ta võimeline lõikama tukk sellise kujuga, mis jääb kenasti ükskõik mida, võttes arvesse tekstuuri, juuksepiiri, ja elustiil. “Konsultatsioon on võtmetähtsusega ja peaksite proovima oma juuksurile võimalikult palju rääkida, milline on teie suvine elu,” ütleb ta. “Kui kavatsete terve suve rannas olla, on see oluline tegur.”

Yepez nõustub. “Ma uurin alati tukksooja inimesega: tema näokuju, juuste tekstuuri ja elustiili kohta,” ütleb ta. Ta arvestab kliendi tööga ja sellega, kas ta otsib tavaliselt lihvitud, stiilsemat välimust või midagi tahtlikult mitte lihvitud. Oluline on teha koostööd kogenud stilistiga, keda usaldate. Mõned juuksurid pakuvad lühikesi konsultatsiooniaegu.

“Ma soovitaksin hommikul või kui lähete joogatundi või jõusaali, pese šampooniga lihtsalt oma tukk,” ütleb Aguilar Jones. Nii saate need uuesti stiilida. (Kavatsen kaasas kanda reisisuuruses šampoonipudelit juhuks, kui mul on vaja keset päeva jooksmist oma tukke värskendada.)

Yepez nõustub. “Kui higistate ja nad on teie näol, ei saa te selle vastu tõesti palju muud teha, kui lihtsalt palvetada ja loota parimat,” naljatab ta. Kuid ta soovitab eriti kuumadel päevadel pisut hoolikalt kujundada. “Jagage need keskelt veidi osadeks, et nad märjaks ei saaks, ja kui asute elama kohta, kus te ilmastikuga kokku puutute, saate need lihtsalt lükata tagasi sinna, kus soovite,” ta ütleb. Lõppkokkuvõttes on osa tukkide tegemise lõbususest aga see, et sa ei tea kunagi päris täpselt, mida neilt oodata. “Mõni päev teeb mu tukk veidraid asju, aga ma võtan selle omaks. Ma olen nagu, Noh, neil on natuke rohkem iseloomu.”

Rasvumise vältimiseks ja kaalu suurendamiseks kasutage kuivšampooni või soolapihustit.

Yepez on osaline Living Proofi Perfect Hair Day kuivšampoonist ja ka R+Co omadest. “Kui need on ülipuhtad, muutuvad nad väga niruks, nii et teil on vaja natuke kaalu,” selgitab ta.

Aguilar Jones valib kuivšampooni asemel meresoolapihustuse; tema lemmik on Captain Blankenshipi oma. “Soolasprei sarnaneb kuivšampooniga selles mõttes, et see imab õli endasse. Kuid suvel on sool suurepärane alternatiiv kuivšampoonile, sest kui paned kuivšampooni higise tukk peale, ei anna see sulle samasugust efekti, mida otsid.

Sel juhul võib higi teile tegelikult kasuks tulla; juuste udutamine, märgade kätega tupsutamine või lihtsalt higistamine võib aidata toote taasaktiveerida. “Võite seda lihtsalt loputada või käsi niisutada ja zhuzh,” ütleb ta. “Kui teil on õige lõige, tuleb teie kuju kohe tagasi.”

Proovige lokikreemi, et kujundada mittesirge tukk.

Teie jaoks sobivad parimad tooted sõltuvad teie tekstuurist, kuid kolm, mida Aguilar Jones paljude tukkidega klientide jaoks armastab, on Skimdo, lokikreem, mida ta kasutab peaaegu iga juuksetekstuuri kujundava kreemina; Bumble ja Bumble Grooming Creme; ja kapten Blankenshipi soolasprei. Geeli jaoks soovitab ta klassikalist Eco Style’i kaubamärki. Ja päikesekaitse muutub eriti oluliseks suvel, olenemata teie tekstuurist või stiilist. Peanaha kaitsmiseks soovitab Aguilar Jones Supergoopi peanaha päikesekaitsekreemi.

Või üliniisketel päevadel särisemisvastane toode.

Yepezil on kuumusega tukkide kujundamisel mõned kräsumisvastased tooted. “Kui tuleb väga niiske päev, puhun need natuke välja; Ma kasutan natuke toodet, näiteks Color Wow Dream Coati, et aidata mind niiskuse vastu. Silumiseks kasutan ka Olapex nr 6,” räägib ta. Kuid tukke õhu käes kuivatades kinnitab Yepez otstesse kortsudeta juukseklambrid, et lühemad karvad alla suruda, et need kuivaksid nii, nagu ta soovib.

Ostke lahedad peapaelad või värvilised juukseklambrid.

Nii saab juuste taha tõmbamisest šikk, tahtlik suvine välimus – sest mõnel päeval sa tahe lihtsalt tahan, et nad su näost välja saaksid. Samuti saate oma juukseid poolitada ja tukk mõlemale poole tagasi põimida või kasutada Y2K stiilis klambreid. Saate isegi juuksegeeliga libiseva välimuse teha; Sel juhul ütleb Aguilar Jones, et võti on eraldada juuksed ühetollisteks osadeks ja geel enne juuste tasandamist juurtesse töödelda, et need oleksid läikivad ja mitte konarlikud.

Kuna Yepezi tukk on veidi pikem, valib ta tavaliselt keskosa, kui ta soovib, et ta oma näost välja saaks, nii, et tukk on kummalegi poole lükatud. Et tukk otstest kinni ei jääks, kasutab ta lühemate ja pikemate salgude kombineerimiseks juukselakki või tugevamat kuivvaha, nagu TIGI oma.

Lõpuks võtke lihtsalt vastu higine ja kleepuv tukk.

Ma juba praegu ei kujunda oma tukke eriti palju, kuid mis tahes stiilimisel, millest ma osa võtan, ei ole minu otsaesise higistamise vastu kuigi palju võimalusi. Lõppkokkuvõttes pean lihtsalt leppima sellega, et mõnikord märjad tukk mu otsaesisele kleepub. Eriti suvel tähendab tukk oma juuste üle igasugusest tõelisest kontrollist lahti laskmist. “Ma arvan, et kõige suurem asi on mitte võidelda sellega, mida teie juuksed selles niiskuses teha tahavad,” ütleb Aguilar Jones. “Minu eesmärk on vähem on rohkem.”

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours