Categories Kuulsuste stiil

Miks muutuvad Schengeni stiilis mitme riigi viisad 2024. aastal populaarseks kogu maailmas

Viisataotluste esitamine võib olla aeganõudev, kuna saatkonnad hindavad dokumente, biomeetriat ja reisiajalugu. USA ja Schengeni viisad on saavutanud ülemaailmse maine oma põhjalike ja ulatuslike protsesside tõttu. Pandeemia järel on aga turism üleilmselt kasvanud ja paljud riigid püüavad turismi ja kohaliku majanduse elavdamiseks ühtlustada viisaprotsesse. Viisad kujundatakse ümber uute skeemide ja poliitikate kaudu, kusjuures paljud riigid võtavad kasutusele Schengeni-stiilis ühtse mitme riigi viisa.

Traditsiooniliselt on viisavaba reisimine kõigi riikide vahel diplomaatilistel kaalutlustel ebareaalne. Piirkonnad uurivad aga sarnast lähenemist Schengeni alale, piirivabale tsoonile, mis võimaldab 29 riigi jaoks lihtsat reisimist ühe viisaga! Euroopas reisimine on lihtsustatud, kuna reisijad saavad külastada Prantsusmaad, Hispaaniat, Itaaliat, Šveitsi ja palju muud lihtsalt Schengeni viisa hankimisega.

Kagu-Aasia, Lähis-Ida ja Lõuna-Aafrika populaarsed reisisihtkohad kavatsevad seda ideed korrata ja luua turistidele tervitatavama keskkonna, lihtsustades protsessi nende piirkondade jaoks ühtse mitmekordse viisaga. See ühtne Schengeni stiilis viisa avab uksed mitmesse sihtkohta, kujutades uuesti ette, kuidas me reisime sellistesse hingematvatesse riikidesse nagu Tai, Malaisia, AÜE, Zimbabwe ja Katar.

Piirkonnad, mis kavandavad Schengeni stiilis ühtset mitme riigi viisat

Lähis-Ida – GCC Grand Tours

Palm Jumeirah, Dubai, Araabia Ühendemiraadid | Pildi krediit: Melnikov Dmitriy / Shutterstock

Lähis-Ida on Schengeni-tüüpi ühtse viisa väljastamisel esirinnas. Pärsia lahe koostöönõukogu (GCC), kuhu kuuluvad AÜE, Saudi Araabia, Omaan, Katar, Bahrein ja Kuveit, nõuab praegu iga liikmesriigi jaoks eraldi e-viisa.

Reisimise sujuvamaks muutmiseks teevad need riigid koostööd ühtse viisa, ametlikult tuntud kui GCC Grand Tours, käivitamiseks. See e-viisa võimaldab viibida Lähis-Ida Pärsia lahe koostöönõukogu piirkonnas kuni 30 päeva, võimaldades turistidel ilma mitme viisataotlemiseta avastada väljaspool populaarseid sihtkohti, nagu Abu Dhabi ja Dubai. Schengeni stiilis ühtne GCC Grand Toursi viisa peaks olema saadaval 2024. aasta lõpuks ja reisifirmad toovad pärast kasutuselevõttu tõenäoliselt turule reisipakette, mis hõlmavad mitut Lähis-Ida riiki.

Lõuna-Aafrika – Univisa

Victoria juga Zimbabwes ja Sambias. | Pildi krediit: Heinz-Peter Schwerin / Shutterstock

Viis Lõuna-Aafrika riiki – Angola, Botswana, Namiibia, Sambia ja Zimbabwe – on Kavango–Zambezi piiriülese looduskaitseala (KAZA TCA) liikmed, suur looduskaitseala, mis paikneb Caprivi Stripis, Chobe rahvuspargis ja Victoria joas. Kuigi need riigid pakuvad juba piiratud Univisa programmi, mis võimaldab reisida Sambia ja Zimbabwe vahel, kavatseb uus algatus laiendada seda täielikuks Schengeni stiilis mitmekordseks viisaks, mis annab juurdepääsu kõigile viiele riigile.

KAZA TFCA on Lõuna-Aafrika suuruselt teine ​​loodus- ja maastikukaitseorganisatsioon, mis ulatub piki viit riiki. Schengeni-tüüpi viisa kaotab vajaduse eraldi viisade järele ja võimaldab sujuvalt avastada Lõuna-Aafrika mitmekesist loodust, võimsaid jugasid, ulatuslikke savanne ja hingematvaid maastikke.

Kagu-Aasias

Railay rand, Krabi, Tai | Pildi krediit: Sven Hansche / Shutterstock

Tai teeb ettepaneku Schengeni-tüüpi viisaprogrammi Kagu-Aasia jaoks. See algatus, kui seda rakendatakse, võib potentsiaalselt võimaldada piirivaba reisimist Tai, Kambodža, Malaisia, Myanmari, Vietnami ja Laose vahel. Kavandatava ühtse viisa algatuse eesmärk on meelitada pikamaareisijaid pikendama oma viibimist ja uurima Kagu-Aasia imesid kuues riigis.

Seda arutatakse ajal, mil Tais kehtib ka mitu viisavabadust mitme kodakondsuse jaoks ning Kambodžal, Malaisial, Myanmaril, Vietnamil ja Laosel on e-viisa/saabumisel viisapoliitika.

Schengeni stiilis mitme riigi eelised

Kujutage ette üht viisat, mis avab mitme riigi imed! See on lubadus anda Schengeni-tüüpi mitme riigi viisa – kontseptsioon, mis kogub tuntust mitmes piirkonnas. Eelised hõlmavad järgmist:

Lihtsustatud taotlemisprotsess

Pildi krediit: UladzimirZuyeu / Shutterstock

Viisa taotlemine võib olla aeganõudev, vajalike dokumentide kogumine ja erinevates taotlemisprotsessides navigeerimine. Mitmesse riiki viisa taotlemisel muutub protsess tülikamaks. Ühtne Schengeni stiilis mitme riigi viisa muudab selle sujuvamaks, võimaldades ühe taotluse paljude sihtkohtade jaoks.

Avastage mitu riiki ühe viisaga

Mitme riigi Schengeni-tüüpi viisad võimaldavad turistidel ühe reisi jooksul ühe viisaga läbida mitu riiki. See on eriti põnev sellistes piirkondades nagu Kagu-Aasia, Lähis-Ida ja Lõuna-Aafrika, kus mitmekesised kultuurid ja hingematvad maastikud levivad sageli üle piiride.

Vähendatud viisaga seotud kulud

Viisad on kulukad, lisades meie rahvusvaheliste reiside eelarvesse märkimisväärse kulu. Näiteks AÜE viisa maksab umbes 7000 INR (113 Singapuri dollarit), Katari viisa on 2300 INR (37 SGD) ja Saudi Araabia viisa 7500 INR (121 Singapuri dollarit). Kõigi kolme viisa taotlemine maksab umbes 17 000 INR (275 SGD).

Seevastu Schengeni viisa maksab ligikaudu 8000 India ruupiat (129 SGD) ja võimaldab siseneda 29 Euroopa riiki. Schengeni-tüüpi viisa eesmärk on pakkuda sellele kulule kulutõhusat lahendust.

Pikemad puhkused

Schengeni-tüüpi viisa toob kaasa pikemaajalise viibimise, kuna reisijaid julgustatakse veetma pikemat puhkust kogu piirkonnas. On ebatõenäoline, et turist veedab vaid paar päeva, kui viisa avab juurdepääsu rohkematele sihtkohtadele.

Lähis-Ida kavatseb seda võimalust ära kasutada, pakkudes reisipakette, mis hõlmavad AÜE-d, Saudi Araabiat, Omaani, Katarit, Bahreini ja Kuveiti, kahe-kolme ööbimisega kolmes neist riikidest. Reisipakette pakutakse hinnaga 4–5000 AED (ligikaudu 1473–1841 SGD), mis sisaldavad viibimist, viisatasu ja ekskursioone.

Ostke siit parimaid reisikogemusi

(Kõik valuuta konverteerimised tehti kirjutamise ajal)

(Funktsiooni pildi krediit: Delpixel/Shutterstock)

Seotud: vältige neid vigu, et säästa end Schengeni viisataotluse tagasilükkamisest

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

– Mis on teiste piirkondade Schengeni-tüüpi viisade idee?
Schengeni viisade idee on julgustada reisijaid lisaks piirkonna populaarsetele riikidele avastama, pakkudes territooriumidel viisavaba reisimist ühe ühtse viisa kaudu. See aitab elavdada majandust ja pakub rahvusvahelistele turistidele sujuvamaid reisimisvõimalusi.

– Millal vabastab Lähis-Ida Schengeni stiilis GCC Grand Toursi viisa?
Lähis-Ida plaanib anda Schengeni stiilis GCC Grand Toursi viisa 2024. aasta lõpuks.

– Kuidas on mitut riiki hõlmavad viisaprogrammid piirkonnale kasulikud?
Schengeni stiilis mitme riigi viisaprogrammid toovad piirkondadele kasu, pakkudes lihtsamat viisataotlusprotsessi ja juurdepääsu mitmele riigile vaid ühe viisa kaudu.

Märge:
Selles artiklis esitatud teave on avaldamise kuupäeva seisuga täpne.
Võime teenida sidusettevõtte komisjonitasu, kui ostate meie saidil olevate linkide kaudu.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga