Categories Toote ülevaated

TCX Climatrek Surround saapade ülevaade

Läbivaatamise kuupäev: juuli 2024 | Testis: John Milbank | Hind: £199,99 | www.nevis.uk.com

Olen kasutanud siin ülevaatamisel olevaid TCX Climatrek Surroundi saapaid peaaegu kaks aastat selliste jalgrataste puhul nagu Zontes ZT350-T, 2001 Honda VFR800, BMW S1000XR ja BMW R1250GS, pean vabandama, et kulus nii kaua aega, enne kui ma teile sellest rääkisin. neid. Toon siiski ettekäändeks, et neid on nii pidevalt kasutatud – ja neist on saanud nii osa minu igapäevasest ratsutamisest –, et ma pole peatunud, et mõelda, kui suurepärased need on…

Plussid

  • Kõrgeim kaitsetase

  • Veekindel, kuid jahutav tald

  • Ventilatsiooniga tallareklaamid veidi peene kõrgusega

Miinused

  • Käigulüliti liiga lühike

  • Tahaks näha suvist versiooni

Ehitus ja omadused

TCX Climatrek surround-saapad on kangast ja sünteetilisest materjalist segust pealsed, millel on Groundtrax kummist välistald.

Korralike puudutuste hulka kuuluvad peegeldav riba ümber pahkluude väliskülje, elastne pitsihoidja keelel, mis takistab nende lehvimist, tagaküljel olevat saki, mis on piisavalt suur, et sõrm läbi libistada, ja loomulikult talla tuulutusavad.

Varvastel ja jalapallide ümber on kummitalla kõrgendatud osad, mis pakuvad suuremat kaitset kangale ja sünteetilisele materjalile, mis moodustab suurema osa konstruktsioonist.

Ortholite’i jalaalus on üsna õhuke, kuid aitab muuta need mugavaks kogu päeva kandmiseks ja mitte ainult sõitmiseks – olen neid kandnud koertega jalutamiseks ja paljudel muudel rattast eemale sõitmiseks.

Minu ainuke kriitika TCX-de kohta on see, et vasakpoolse pakiruumi ülaosas olev käiguvalija kaitse (seal on ka paremal, kas sümmeetria või klassikaliste rattasõitjate jaoks) on liiga lühike. Pagasiruumi kahjustusi pole, kuid mõnel rattal on valija pärast pikka sõitu üsna märgatav.

Nagu arvata võis, on saabaste välisküljel näha mõningaid kulumisjälgi, kuid mitte midagi, mis probleeme tekitaks. Ma olen vaimustuses.

Kinnitus

Sellistel saapadel – mis näevad igapäevaseks kasutamiseks üsna „tavalised” välja – on paelad parim valik ja need on usaldusväärsed viisid, kuidas need hästi istuda.

Olin mures, et näen kulumist pitsilistes “aukudes” – need on saapa külgedel üles jooksvad kangaaasad –, kuid peaaegu kahe aasta pärast on need ikka täiesti korras. Ütleksin vaid, et see disain muudab paelte pingutamise pisut raskemaks, kuna seal on rohkem hõõrdumist kui traditsiooniliste aasade puhul.

Kui paelad on kinni seotud, saab vibu torgata keele külge kinnitatud elastsesse hoidikusse, kui olete mures, et paelad ratta külge kinni jäävad.

Kaitse ja sertifitseerimine

TCX Climatrek Surround saapad on vastavalt EN13634-2017 tasemele 1 2 2 2 sertifitseeritud. See tähendab, et nad on saavutanud kõrgeima kaitsetaseme löök-hõõrdumiskindluse, lööklõikekindluse ja põiksuunalise jäikuse (muljumiskindluse, kui nad jäävad jalgratta alla kinni) osas. Esimene “1” viitab saapa kõrgusele, kuna need on liigitatud lühikesteks saapadeks, kuigi neil on pahkluude kaitse.

Tore on näha sellise kaitsevõimega saapaid, isegi ilma traditsioonilisemaid materjale, nagu nahk, kasutamata.

Kõik Ühendkuningriigis ja Euroopas müüdavad mootorrattarõivad loetakse isikukaitsevahenditeks (PPE). See on sõitjate jaoks hea, kuna see võib aidata neil valida tõestatava ohutustasemega komplekti, kuna selle seadusandluse järgimiseks tuleb seda testida tunnustatud standardite kohaselt. Kõigis jalgrattakomplektides leiduvate siltide täielikuks mõistmiseks klõpsake siin.

Mugavus

Mugavus on muidugi täiesti subjektiivne, nii et proovige enne ostmist oma mootorrattakomplekti selga panna, kuid ma olen leidnud, et TCX Climatrek Surrounds on suurepärane nii rattaga sõites kui ka maha, kogu päeva. Nende tald on pisut kõvem kui tavalistel treeningsaapad või käimissaapad, kuid alati tuleb leida kompromiss, et tagada saapad ohutuse tagamiseks vajaliku struktuurilise terviklikkuse.

Suurus tundub õige – tellisin kogemata oma tavapärase 44 asemel 45 (kuid ei saanud aru enne, kui olin neid mõnda aega kandnud) ja need on minu jaoks veidi liiga suured.

Tald ja käepide

Groundtraxi kummitald on enam kui kaheaastase kasutuse jooksul tublisti kulunud, ainult mõned turvise servad on rebenenud. Haarduvus on märjal ja kuival teel hea (kuigi nagu tavaliselt, hoiduge märgade plaatide eest), kuid loomulikult on need talla õhutusavad (nagu siin ülevaadatud TCX Clima Surroundidel, mis on nüüd asendatud Clima 2s-tega). on kõige märgatavamad.

Kasutamine külma ja kuuma ilmaga

Lases õhul läbi talla tõmmata, tõmmatakse soe õhk ära ilma veekindlust kahjustamata. See Gore-Tex disain on midagi enamat kui lihtsalt augud kummis – selle idee seisneb selles, et jalga ümbritsev membraan on talla kanalites tõhusalt paljastatud, võimaldades soojusel ja veeaurul jalgadest välja pääseda. Ärge aga muretsege – kui seisate lompis, siis vesi ikka sisse ei pääse.

See on nutikas süsteem, mis annab märgatava efekti, kui tuul võib teie saabastest üle voolata, kuid ärge oodake, et need tunduvad külm või isegi oluliselt jahedam. Kõndimise ajal (või eriti autoga sõites) vaiksemas õhus viibides on veekindel membraaniga veekindel membraan neid kandes soojem kui enamikul juhtudel, kuid kuigi ma ei saa omavahel võrrelda, on need näivad aitavat vältida seda higistavat tunnet taldadel.

Mulle meeldiks näha seda tehnikat suvesaabastes, mille talla sees on ainult Gore-Tex membraan. See kõlab tobedalt, kui neil on vaid mõningane veekindlus, ma tean, kuid lühikesed saapad on väga halva ilmaga harva suurepärased, nii et pealse membraani eemaldamine sobiks need palju paremini suvisteks sõitudeks, samas kui talla membraan suudaks hingeõhku, mitte lubades lombil oma päeva rikkuda.

Gore-Tex Surround talla väga tõeliseks lisaeeliseks on see, et see on pisut kõrgem kui tavaline, mis on olnud täpselt piisav, et anda mulle mõne suurema ratta puhul enesekindlust juurde, ilma et näeks välja nagu mul oleks jalas meditsiinijalatsid!

Hüdroisolatsioon

Mul pole olnud probleeme sellega, et vihm läbi saabaste (või talla) sisse tungib, kuigi loomulikult on need suhteliselt lühikese kujundusega, mis tähendab, et tugeva vihma korral, kui teie püksid nende vastu hästi ei tihenda, võib vesi sisse pääseda. üleval. Kui sõidate regulaarselt halva ilmaga, soovitaksin selle asemel uut Clima 2 Surroundi.

Kolm alternatiivi TCX Climatrek Surround saabastele

Saadaval on palju erinevaid saapaid, seega mõelge, kas vajate veekindlust ja kas eelistate kõrgeid või lühikesi saapaid…

  • TCX Clima 2 Surround 289,99 £ | Need on Climatreksi kõrged versioonid, sama tallaga. Tasub vaadata ja BikeSociali Steve Lambile avaldas selle ülevaate esimene versioon väga muljet.

  • Altberg Roadrunner 299,99 naela | Taas kõrged saapad, kuid väärivad mainimist, kuna need on kohandatud. Lugege meie täielikku ülevaadet Altbergi maanteejooksjatest siit.

  • Stylmartini vari 129,99 naela | Kui otsite paari põhjusliku stiiliga, kuid samas kaitsvaid suvesaapaid, on Shadowsil 80ndate hõng, mis meie mootorrattainstruktorite testijale selles täielikus ülevaates meeldis.

Need on vaid kolm paljudest alternatiividest – siit leiate kõik meie testitud mootorrattasaapad ja kontrollige kindlasti regulaarselt Bikesocial liikmesuse kaudu saadaolevaid allahindlusi.

TCX Climatrek Surround saapade ülevaade: kohtuotsus

Asjaolu, et olen neid TCX Climatrek Surroundi saapaid nii palju kandnud nii ratta peal kui ka maha, näitab, kui väga need mulle meeldivad. Paksem tald on olnud suurepärane kõrgematel masinatel, eriti mudelil S1000XR, andes mulle säärepikkuse eelise, mis on muutnud enesekindlust. Sel põhjusel ning mugavuse ja praktilisuse tõttu soovitan neid põhjalikult.

Talla tuulutus aitab küll higistamist vähendada, aga mulle meeldiks väga näha nende suvist versiooni, kuna tugeva vihmaga kipun nagunii pikki saapaid kandma. Jahutava talla ja rohkem õhutatava pealse (ja muidugi lisakõrguse boonusena) oleks need minu arvates parimad võimalikud kuuma ilmaga saapad.

Kas teil on need saapad? Rääkige meile, millised nad on, või esitage meile nende kohta küsimusi aadressil bikeclub.bennetts.co.uk.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga