Categories Kuulsuste stiil

Napa Valley veiniperekonda lõhestab pärimisstiilis vaen poolvendade soovi pärast müüa viinamarjaistandus 31 miljoni dollari eest

  • Monticello Vineyardsi asutaja Jay Corley surm vallandas kibeda perevaenu
  • Corley patriarhil oli seitse last – neli tahavad maha müüa ja kolm endale jätta
  • Aktsionärid hääletavad täna selle üle, mis võiks olla veinitehase tuleviku üle



Tuntud Napa veinitehas on tundide kaugusel oma tuleviku üle otsustamisest, kuna kibe perekonnatüli ähvardab selle laiali kiskuda.

Monticello Vineyardsi ehitas 1970. aastal endisele ploomide rantšole nullist üles Jay Corley, kes jättis veinitehase oma seitsmele lapsele, kui ta 2016. aastal suri.

Alates selle asutamisest on selle kinnistu ümber tekkinud sadu teisi toretsevaid veinitootjaid, mida on haaranud suured konglomeraadid.

Carolyn Corley, kellele meeldib tema kuus vanemat venda, kasvas üles veinitehase majas, mille eeskujuks oli Thomas Jeffersoni Virginia häärber.

Noorim laps on ärisse sügavalt investeerinud kui side oma armastatud isaga ja tunneb, et neli tema venda „tallab tema pärandi jalge alla”.

Seitse õde-venda võitlevad kuulsa Napa veinitehase Monticello Vineyardsi kontrollimise pärast. Carolyn, Kevin ja Chris tahavad hoida selle perekonna käes, kuid Mark, Kent, Stephen ja Michael soovivad müüa kõrgeima pakkumise tegijale
Monticello Vineyards ehitas 1970. aastal endisele kuivatatud ploomide rantšole nullist üles Jay Corley, kelle surm 2016. aastal vallandas vaenu (Jay varase partii Monticello veine fotol, mida kasutati 2016. aastal tema surmast teatamiseks)
Jay (vasakul) töötas viinamarjaistandusel koos Keviniga (paremal), tema järeltulija presidendi ja esimehena, Chris (vasakult kolmas) veinivalmistajana ja Stephen (vasakult teine)

Perekond näib olevat kahes leeris, millest üks soovib Monticellot perekonna käes hoida ja teine ​​kavatseb selle müüa kõrgeima pakkumise tegijale.

Carolyn ja ta usub, et tema vennad Kevin ja Chris tahavad hoida ettevõtte pere kätes, samas kui Kent, Michael, Stephen ja Mark tahavad raha välja teenida.

‘See on koht, kus me üles kasvasime. Seal on nii palju potentsiaali ja ajalugu. Ma ei taha müüa,” ütles ta San Francisco Chronicle’ile.

Chris on Monticello peamine veinivalmistaja, kes liitus esmakordselt 2000. aastal 16-aastaselt ja osaleb sageli selle nimel toimuvatel üritustel ja näitab külastajatele viinamarjaistandust.

Carolyn ja Chris on õdedest-vendadest kaks noorimat ja Jay teise naise lapsed.

Vanim laps Kevin on Monticellos töötanud alates 1986. aastast ja tema isa andis talle teatepulga ettevõtte juhtimiseks.

Tal on ka kõige rohkem aktsiaid, üle 15 protsendi võrreldes nelja-kuue protsendiga, mis on enamikul tema õdedel-vendadel.

Kuid ta tõrjuti Jay surmale järgnenud aastate jooksul võimuvõitluses tõhusalt välja ja ei tegele enam igapäevase äritegevusega.

Chris oma perega väljaspool veinitehase maja, mis on väiksem versioon Thomas Jeffersoni Virginia mõisast, kus tema ja ta õed-vennad üles kasvasid.
Veinikelder on tundide kaugusel oma tuleviku arutlusest, kuna kibe perekonnatüli ähvardab selle laiali kiskuda
Alates selle asutamisest on selle kinnistu ümber tekkinud sadu teisi toretsevaid veinitootjaid, mida on hõivanud suured konglomeraadid.

Kolimine algas 2021. aasta märtsis, kui ülejäänud neli venda veensid juhatust esimehe ja presidendi rollid jagama – mida Kevin seni täitis.

Juhatus valis Marki esimeheks hoolimata sellest, et ta kolis Tennesseesse ja tal ei olnud äriga otsest osalust.

Esimehel on rohkem võimu kui presidendil, nii et Kevin oli juba miinuses. Kuid see oli alles esimene samm.

Järgmisel aastal saatis juhatus Kevini presidendi ametikohalt kuueks kuuks puhkusele ja valis tema asemele Marki – hoolimata sellest, et vaid mõni kuu varem hääletati rollide jagamise poolt.

Miks Kevin puhkusele läks, kelle idee see oli ja kas see oli vabatahtlik, pole selge, kuid Kevin ei naasnud kunagi sellele ametikohale ega ettevõttesse tööle peale selle, et istus selle juhatuses.

Seejärel tegi Mark ja teised umbes kuus kuud tagasi ettepaneku laenata veinitehasele 10-protsendilise intressiga sularaha, mida saaks aktsiateks konverteerida.

Aktsiaoptsioon oleks lahjendanud kõigi laenudega mitteseotud osalusi, kuid plaani ei kinnitatud.

Carolyn (pildil koos Jayga) on ärisse sügavalt investeerinud kui side oma armastatud isaga ja tunneb, et neli tema venda “tallab tema pärandi jalge alla”.
Jay on pildil klaasi Monticello roosiga ja US Openi pallimütsiga
Carolyn kardab, et see on “pöördeline hetk”, mille nimel tema müüki pooldavad vennad on töötanud, ja müük on tulemas, kui teda ei toeta piisavalt aktsionäre.
Veinitehase maja, Thomas Jeffersoni Virginia häärberi väiksem versioon

Selle asemel ostis Kent teiselt aktsionärilt tuhandeid aktsiaid 8 dollari eest, vahendab San Francisco Chronicle.

Carolyn ütles, et see oli “absurdselt alla turuväärtuse”, kuna Mark ütles sel aastal aktsionäridele, et Monticello kinnisvara hinnati 30,8 miljonile dollarile ja seega on aktsia väärtuseks 51,81 dollarit.

Varem ostis Kent 27. juunil 2021 22 887 aktsiat ja jagas need Markile, Michaelile ja veel kolmele juhatuse liikmele.

Chris astus novembris täpsustamata põhjustel juhatusest tagasi, eemaldades vendadelt järjekordse takistuse müümise kasuks.

“Viimase nelja aastakümne jooksul olen entusiastlikult Monticello heaks töötanud ja teenindanud igas osakonnas ning kavatsen seda teha nii kaua, kuni saan,” rääkis Chris ajalehele Chronicle.

“Olen jätkuvalt selle pärandi absoluutne ja entusiastlik toetaja, mille meie isa alustas Monticello asutamisega 1970. aastal.”

Foto kogu Corley perekonnast, tehtud eelmise aasta isadepäeval austusavaldusena Jayle
Carolyn noore tüdrukuna koos isa Jayga viinamarjapuude vahel
Carolyn kasvas üles viinapuudes mängides, nagu ka tema lapsed, ja ta loodab, et ka tema lapselapsed
Jay poseerib viinapuude vahel, mille ta istutas 1970. aastal rajatud kinnistule

Sellest ajast alates on ettevõtte müügiplaanid kiirenenud ja muutunud avalikumaks.

Samal kuul, kui Chris lahkus, andis Mark aktsionäridele nõu, et juhatus “hindab strateegilisi valikuid”, sealhulgas “kogu ettevõtte võimalikku müüki”.

“Monticello ja selle aktsionäride võimalused võivad olla märkimisväärsed,” kirjutas ta, märkides Napa veinitootjate konsolideerumistrende.

Seejärel teatas ta 1. märtsil, et juhatus on “alganud arutelusid mitme osapoolega, kes on avaldanud huvi kogu ettevõtte omandamiseks”.

Väiksemat Napa viinamarjaistandust Maroon Wines pidav aktsionär Jugal Taneja otsustas, et tal on pere seebikast küllalt ja saatis vastuseks oma kirja.

Ta avaldas toetust Chrisile, kes kujundab ka Maroonile veini, ning kritiseeris juhatuse sisetüli ja aktsiahinnanguid.

Carolyn kirjutas hiljem oma kirja: “Monticello pole minu jaoks ainult äri. see on minu lapsepõlv, minu ajalugu ja mälestus mu isast.

Chris on Monticello peamine veinivalmistaja, kes liitus esmakordselt 2000. aastal 16-aastaselt ja osaleb sageli selle nimel toimuvatel üritustel ja näitab külastajatele viinamarjaistandust.
Kent ostis viimati teiselt aktsionärilt tuhandeid aktsiaid 8 dollari eest, mis Carolyni sõnul oli “absurdselt alla turuväärtuse”.
Mark valiti juhatuse esimeheks 2021. aastal Kevini-vastase riigipöörde käigus, hoolimata sellest, et ta kolis Tennesseesse ja tal ei olnud äriga otsest osalust.
Michael on veel üks väljamüümist pooldavatest vendadest

Taneja pakkus ka, et ostab 12,50 dollari eest 40 protsenti ettevõttest, et ta saaks tüli lõpetada ja vaenulikud pereliikmed juhatusest välja saada.

“Mul ei olnud soovi olla eraettevõtte aktsionär, kellel on perekondlik tüli, kuid ma arvasin, et Chrisi aitaks, kui saaksin suure osa võtta,” rääkis ta ajalehele Chronicle.

„See, kuidas nad võitlevad, on nagu seebiooper. Parim tulemus on see, et nad peaksid ettevõtte maha müüma.

Ta väitis aga, et juhatus keeldus temaga tema valge rüütli pakkumisest rääkimast.

Tundub, et küsimus on jõudmas lahenduseni, teisipäevase aktsionäride koosoleku päevakorras kasutatakse selle lahendamiseks õhukeselt varjatud keelt.

Päevakorras oli ettepanek valida uuesti juhatus ja “ellu viia konkreetne plaan ettevõtte tuleviku jaoks”.

Carolyn kardab, et see on “pöördeline hetk”, mille nimel tema müüki pooldavad vennad on töötanud, ja müük on tulemas, kui teda ei toeta piisavalt aktsionäre.

“Kui juhatus valitakse tagasi, siis arvan, et see on alles lõpu algus,” ütles ta.

Ettevõtte müügiplaanid kiirenesid ja muutusid alates novembrist ilmsemaks

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga